Gyászhír

2022. 07. 21.

Tisztelt Tagtársaink!

Sajnálattal tudatjuk, hogy az FDSZ-BME korábbi titkára Kalina Ernő 2022.07.05-én elhunyt.

Egyetemi tanulmányai elvégzése után nyugdíjba vonulásáig a Vízepítési és Vizgazdalkodasi tanszék munkatársa volt. Szakszervezetünk életében hosszú évtizedeken keresztül tevékenyen részt vett, titkári tisztségét több mint egy évtizeden keresztül látta el. Később, nyugdíjba vonulás után is tevékenyen részt vett az elnökség munkájában. A szakszervezetben is nagy hangsúlyt fektetett munkájára, mindig lehetett rá számítani, főként a jogi kérdések tekintetében. Mérnök ember létére a törvényeket, azon belül a jogszabályokat jól tudta értelmezni és ha kellett, érvényesíteni a szakszervezet tagsága érdekében az egyetemi tanács, később szenátusi ülések alkalmával. Precíz, pontos munkájára mindig számithatott az éppen aktuális vezetőség ill. elnökség.

Az FDSZ-BME elnöksége fájó szívvel búcsúzik a munkatárstól, tagtárstól, baráttól, emléket szívünkben megőrizzük.

Csatolmány